Naslovna Ugljevik „LIMAN“ POBJEDNIK BASKET FESTA Vol.6 UGLJEVIK

„LIMAN“ POBJEDNIK BASKET FESTA Vol.6 UGLJEVIK

Pobjedom ekipe „Liman“ iz Novog Sada sinoć je završen šesti Basket fest u Ugljeviku koji je organizovao basket klub „Gladijatori“ pod generalnim pokroviteljstvom Opštine Ugljevik.

Učešće na ovogodišnjem turniru uzelo je ukupno 16 vrhunskih  ekipa iz 3×3 sporta tako da su ljubitelji basketa imali priliku da uživaju prateći mečeve. Po prvi put na turniru je učestvovala ekipa iz Slovačke  koja je ujedno i reprezentacija ove zemlje u basketu 3×3. Pored reprezentativaca iz Slovačke na turniru je učestvovala i basket ekipa iz Istanbula čiji je igrač Yunus Yurtagul takođe reprezentativac Turske u basketu 3×3. Na turniru su se takmičile ekipe iz Beograda, Novog Sada, Sremske Mitrovice, Šimanovaca, Prnjavora, Bijeljine, Pala, Živinica, Petrova…

Mnogo zvučnih imena košarke okupilo se na turniru među kojima se jedno posebno isticalo-Stefan Stojačić. Stefan Stojačić, igrač ekipe „Liman“ iz Novog Sada, je Svjetski juniorski prvak u košarci 5×5. Sa reprezentacijom Srbije 2007.godine osvoji je zlatnu medalju a protivnik u finaliu bila je reprezentacija SAD-a. Zanimljiva činjenica jeste da je u tom finalnom meču za SAD nastupalo nekoliko velikih sadašnjih zvijezda NBA lige. Jedna od njih je i Stef Curry kioji je prije nekoliko dana potpisao najplaćeniji ugovor u istoriji NBA lige. U finalnom meču, boreći se za zlatnu medalju, Curry je postigao 6 poena a Stefan Stojačić 17.

Stojačić i ekipa „Liman“ su u finalu Basket festa u Ugljeviku savladali ekipu „Auto kuća Sekulić“ iz Novog Sada. Osvajanjem Basket festa u Ugljeviku ekipa „Liman“ se kvalifikovala za Challenger turnir u Ljubljani koji će se održati 18-19 avgusta.

Na turniru se nisu takmičili samo basketaši nego i brojna publika. Pobjednicima u šutiranju trojki za publiku uručene su vrijedne nagrade sponzora. Glavna nagrada za publiku bio je Sony Play Station 4 koji poklanjaju Wwin sportske kladionice.  Srećni dobitnik ove nagrade je Mile Ninković.