Naslovna Sport Đoković savladao Gulbisa, u osmini finala protiv Manarina

Đoković savladao Gulbisa, u osmini finala protiv Manarina

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Ernestsa Gulbisa u trećem kolu Vimbldona.

Đoković je neugodnog Gulbisa savladao rezultatom 6:4, 6:1, 7:6 (7-2), poslije dva sata i 16 minuta igre, i u osmini finala će igrati protiv Francuza Adrijana Manarina, koji je eliminisao sunarodnika Gaela Monfisa.

Novak Đoković je otvorio meč osvojenim gemom na svoj servis, dok je odmah imao i prvu brejk priliku na Gulbisov servis, ali se Letonac odbranio na vrijeme za 1:1. Treći gem je donio još bolju igru letonskog igrača, koji je prvo napravio brejk, da bi zatim odličnim servisima stigao i do 3:1.

Gulbis je nastavio da održava prednost do 4:3, ali je Srbin zatim krenuo da bolje čita protivnikove servise, da sjajno riternira, što je za posljedicu imalo brejk za 4:4, a onda i još dva dobijena gema za 6:4 i 1:0 u setovima.

Prvi set je trajao ukupno 44 minuta, a Gulbis ga je završio sa više asova (5-1), duplih grešaka (3-1), ali i uz slabije procente osvojenih poena i na prvi i drugi servis. Gulbis je imao i više vinera (14-9), ali i neiznuđenih grešaka (21-5).

U drugom setu je Novak Đoković dominirao na terenu i za samo 27 minuta je došao do 2:0 (6:1). Srpski teniser je nastavio sa “paklenim” ritmom iz prvog seta, osvojio je i deveti uzastopni gem, a Gulbis u tim momentima nije imao rješenje za odličnog Đokovića.

Novak je imao priliku i da ostavi Gulbisa na “nuli”, ali je Letonac spasio dvije brejk i set lopte, pa je stigao da se upiše u drugom setu (5:1). Međutim, Đoković je odmah u sljedećem gemu došao do 0:40, a iskoristio je četvrtu set loptu za 2:0.

Đoković je u većini statističkih parametara bio bolji u drugom setu, a najilustrativnije je da je imao 30 poena, dok je Gulbis ostao na 15.

U trećem setu nije bilo brejkova pa se otišli u trinaesti gem koji kojem je Novak slavio sa 7:2.

Četvrti teniser svijeta se do sada sa trenutno 589. igračem na ATP listi sastajao sedam puta. Nekada polaznici teniske akademije Nikole Pilića nikada nisu igrali na travi, a Srbin je i ukupno mnogo uspješniji. Novak je slavio šest puta, dok je Gulbis jedini trijumf ostvario u Brizbejnu 2009. godine.

Đoković je u dosadašnjem toku Vimbldona nadigrao Martina Kližana i Adama Pavlašeka, dok je Gulbis bio bolji od Viktora Estrelja Burgosa i Huana Martina del Potra.