Naslovna Sport Fudbal KVALIFIKACIJE ZA SP: Nemci i Englezi sigurni, Poljaci srušili Crnogorce

KVALIFIKACIJE ZA SP: Nemci i Englezi sigurni, Poljaci srušili Crnogorce

Fudbaleri Nemačke i Engleske nastavili su sigurnim koracima da napreduju ka Svetskom prvenstvu 2018. godine

Fudbaleri Poljske savladali su Crnu Goru 2:1 u Podgorici, u derbiju petog kola Grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. Poljaci su slavili pogotkom Lukaša Piščeka osmam minuta pre kraja susreta. Gosti su poveli pet minuta pre poluvremena preko Roberta Levandovskog, ali su „Sokolovi“ izjednačili golom Stefana Mugoše u 63, posle loše ofsajd zamke Poljaka.

Poljska se četvrtom pobedom učvrstila na čelu grupe sa šest bodova više od Crnogoraca, koji dele drugu poziciju sa Danskom.

Danci su remizirali bez golova u Rumuniji, koja zaostaje bod za rivalima na poziciji koja vodi u baraž za plasman u Rusiju.
Reprezentacija Jermenije je u derbiju začelja na svom stadionu pobedila Kazahstan sa 2:0. Strelci su bili Henrik Mhitarjan u 73. i Araz Ozbiliz u 75. minutu, a posao domaćinu je olakšan u 64, kada je isključen fudbaler Kazahstana Sergej Malji.

Nemačka je nastavila da niže pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je savladala Azerbejdžan kao gost sa 4:1.

Poveli su preko Širlea u 19. minutu, Nazarov poravnava u 31. ali Miler i Gomes rešavaju meč već do poluvremena. Tačku na meč svojim drugom golom stavlja Širle, deset minuta pre kraja.

Češke je očekivano ubedljivo sa 6:0 kao gost pobedila San Marino. Česi su već na poluvremenu imali pet golova prednosti, a strelci su bili Antonin Barak u 17. i 25, Vladimir Darida u 19, Teodor Gebre Selasije u 26. i Mihael Krmenčik u 43. minutu. Konačan rezultat postavio je Darida iz penala u 77. minutu.

Severna Irska je savladala Norvešku 2:0 i zadržala drugo mesto u Grupi C, iza perfektne Nemačke. Irci su ekspresno slomili Skandinavce, pogocima Vorda u drugom i Vašingtona u 33. minutu susreta u Belfastu. Trećom pobedom u poslednja četiri kola drže drugo mesto sa dva boda ispred Češke, dok su Norvežani pretposlednji na tabeli.

Engleska je bez mnogo muke savladala Litvaniju 2:0 na Vembliju, a vođstvo je doneo Džermejn Defo, na svom povratničkom debiju posle četvorogodišnjeg odsustva iz „Gordog Albiona“.

Napadač Sanderlenda je „načeo“ goste u 22. minutu posle dodavanja Rahima Sterlinga, da bi trijumf overio Džejmi Vardi u 66. minutu, šest nakon što je zamenio upravo Defoa.

Slovačka je rutinski slavila na Matli 3:1 i preuzeli drugo mesto u Grupi F, četiri boda iza lidera Engleske. Pogocima Vajsa, Greguša i Nemeca Slovaci su prestigli Slovence na drugom mestu, zahvaljujući njihovom porazu u Glazgovu.

Škotska je slavila 1:0 golom Krisa Martina dva minuta pre kraja susreta, te se uključila u borbu za drugo mesto koje vodi u baraž za Rusiju. Međutim, u sledećem kolu ih očekuje britanski derbi sa Engleskom, dok njihovi rivali igraju sa autsajderima grupe, Litvanijom i Maltom.

Izvor: Večernje novosti