Naslovna Sport Fudbal Preko 70.000 ljudi potpisalo peticiju da Barselona i PSŽ ponovo igraju: Navijači Reala traže novi meč

Jedan navijač kraljevskog kluba pokrenuo preko interneta peticij uda se revanš osmine finala Lige šampiona ponovo odigra zbog sudijskih grešaka.

NAVIJAČI Reala brane Pari sen Žermen i traže da se ponovi čudesna utakmica između pariskih „svetaca“ i Barse! Jedan pristalica kraljevskog kluba iz Madrida pokrenuo je u petak preko interenta peticiju za novo odigravanje revanša osmine finala Lige šampiona, zbog mnogobrojnih sudijskih grešaka. Za dva dana, ovaj apel je potisalo preko 70.000 ljudi!

Luis Melendo Olmedo je naveo 13 flagrantnih grešaka sudije Ajtkina i njegove ekipe, zahvaljujući čemu je Barsa u revanš utamici slavila s potrebnih 6:1 za plasman u četvrtfinale.

Na spisku sudijskih grehova nalaze se, između ostalog, gol Suareza iz ofsajda u 2. minutu, penal zbog igranja rukom Maskerana u 11. minutu u šesnaestercu koji sudija nije svirao, direktni crveni karton oprošten Pikeu u 23. minutu, nepostojeći penal nad Nejmarom u 48, druga simulacija u kaznenom prostoru Nejmara bez sankcija u 54, njegov oštar start u 64. koji je zasluživao crveni karton, penal koji nije sviran u 78. zbog igranja rukom Pikea, još jedan nedosuđeni jedanaesterac za Parižane u 85. posle starta Maskerana nad Di Marijom, drugi žuti karton oprošten Suarezu posle simuliranja u šesnaestercu u 92…

Izvor: Večernje novosti