Naslovna Sport Serija A: Juventus sa penala u 97. minutu srušio Milan

Serija A: Juventus sa penala u 97. minutu srušio Milan

„Stara dama“ posle sporno dosuđenog jedanaesterca stigla do pobede pogotkom Dibale i tako zadržala prednost u odnosu na drugoplasiranu Romu

Veoma uzbudljiv derbi odigran je u Torinu. Juventus je na kraju savladao Milan sa 2:1, ali će imati gosti šta da kažu na račun sudije Mase. Ključni momenat se dogodio u sedmom minut sudijske nadoknade kada je Lihštajner napucao De Šilja u ruku, a arbitar pokazao na „belu tačku“ sa koje je siguran bio Dibala.

Domaći tim je odlično započeo meč, napadao, stvarao šanse, ali je fenomenalni Donaruma čuvao svoju mrežu. U 30. minutu ipak ništa nije mogao da uradi. Alveš je poslao loptu ka Benatiji, Romanjoli je kasnio sa postavljanjem ofsajd zamke, a Benatiji nije bilo teško da zakuca loptu u gol.

Gosti se nisu predavali, a 13 minuta kasnije je usledila munjevita kontra, Delofeu je ubacio loptu u prazan prostor ka Baki, koji je bio na ivici ofsajda, ali se dobro snašao i izjednačio.

Bila je „Stara dama“ mnogo bolja u drugom delu i stvarala prilike, alije Donaruma bio nesavladiv. Sve do sudijske nadoknade. Prvo je u 93. minutu Sosa kasnio sa faulom i dobio drugi žuti karton, odnosno put u svlačionicu, da bi potom usledili ključni detalji.

Donaruma je odbranio šut Iguaina, lopta se odbila ka Lihštajneru čiji centaršut je pogodio De Šilja u ruku. Arbitar je pokazao na „kreč“, igrači Milana su se bunili, a mladi čuvar mreže je uspeo da „pročita“ stranu, ali ne i da odbrani šut Dibale za veliko slavlje domaćina.

Ovim su uvećali prednost u odnosu na Romu i sada imaju 70 bodova, 11 više od „vučice“ koja u nedelju gostuje Palermu.

Izvor: Večernje novosti